U programu BIZIT-a učestvovaće više od 50 predavača među kojima su:

Prvu polovinu radnog veka proveo je u Pošti Srbije, čiji je i stipendista bio, kao direktor odgovoran za IT, elektronske komunikacije i razvoj gde je doprineo osmišljavanju i implementaciji novog poštanskog tehnološko-informacionog sistema i izgradnji regionalnih poštansko-logističkih centara u Beogradu, Novom Sadu i Nišu. Jedan je od najzaslužnijih stručnjaka što je Pošta Srbije, zahvaljujući digitalizaciji i razvoju elektronskog poslovanja, 2016. godine ostvarila najbolji poslovni rezultat u istoriji svog poslovanja.
Doprineo je u osnivanju Kancelarije za informacione tehnologije i elektronsku upravu Vlade Republike Srbije 2017. godine, kada je postao i njen direktor. Zaslužan je za intezivan razvoj usluga i infrastrukture elektronske uprave, digitalnoj transformaciji javne uprave, napretku digitalne ekonomije, ali i prepoznatljivosti, poverenju i veri građana u eUpravu. Izgradnjom Državnog data centra u Kragujevcu, kao i implementacijom elektronskih usluga Bebo, dobro došla na svet, eVrtić, eUpis, Moja srednja škola, eSanduče, elektronski potpis u klaudu i mnogih drugih na Portalu eUprava ostavio je neizbrisiv trag u digitalizaciji javne uprave u Srbiji.
Godine 2002. dobio je nagradu Ministarstva za nauku, tehnologije i razvoj Vlade Republike Srbije na javnom pozivu za najbolje mlade istraživače i naučnike koji su svojim angažovanjem dali doprinos razvoju nauke i tehnologije, promenama u zemlji, kao i započetim reformama; koji su ostali u zemlji i svojim angažovanjem doprineli njenom sveukupnom bržem razvoju i povezivanjem sa svetom.
Godine 2022. dobio je Nagradu grada Beograda despot Stefan Lazarević koja se dodeljuje za delo koje predstavlja najvrednije dostignuće u umetnosti, nauci, medicini, arhitekturi i urbanizmu, poljoprivredi, novinarstvu, obrazovanju, sportu i zaštiti životne sredine. Nagradu je dobio za izuzetni doprinos u organizaciji i realizaciji vakcinacije stanovništva u Beogradu u 2021. godini u okolnostima proglašene svetske pandemije virusa SARS-CoV-2/COVID-19.
Godine 2023. je odlikovan javnim priznanjem – Plaketom Svetog Đorđa, najvišim odlikovanjem grada Kragujevca za pruženu pomoć ovom gradu i njegovim građanima, za izuzetno lično i profesionalno zalaganje i ostvarene rezultate u oblasti digitalizacije, izgradnju Državnog data centra u Kragujevcu i inicijativu za izgradnju Inovacionog distrikta u Kragujevcu, čime je ovaj grad postao vodeći IT centar u Republici Srbiji i Jugoistočnoj Evropi.
Oženjen je Anetom, otac Stefana i Aleksandra.

Prethodno iskustvo je stekao radeći tokom cele karijere u Data Centar i telekomunikacionoj industriji na kreiranju i plasiranju rešenja IT infrastrukture ka krajnjim korisnicima.

Završila Elektrotehnički fakultet u Beogradu.
Od 1988. do 1992. radila u korporaciji Ivo Lola Ribar – Lola računari kao programer.
Od 1992. radi u AB Softu. Trenutno je na poziciji Direktor razvoja.
Učestvovala u velikom broju projekata razvoja i implementacije ERP i drugih softverskih rešenja u kompanijama različitih delatnosti i veličina.

Kao Menadžer regionalne prodaje, odgovoran je za proizvode i rešenja u domenu naizmenične struje, namenjene data centrima, komunikacionim mrežama, kao i komercijalnim i industrijskim mrežama.
Planiranje unapred, inovativne tehničke i profesionalne veštine čine ga sposobnim za uspešno identifikovanje izlazak u susret korisničkim potrebama.
Uvek je spreman da se proaktivno suoči sa izazovom i fokusira na napredovanje.


TTC među svojim klijentima ima najveće svetske IT kompanije i za potrebe njihovih timova, kao i za podršku njihovim partnerima širom sveta, organizuje razvojne seanse, koje se kreću od dvočasovnih radionica do dvogodišnje prodajne akademije.



Kao naučni saradnik u Institutu za veštačku inteligenciju Srbije, dr Mirčetić je zadužen za projektovanje i izradu poslovnih i privrednih AI rešenja. Trenutno je angažovan kao šef ISIOP projekta, dela AIPlan4EU platforme u sklopu Horizon 2020 istraživačkog i inovacionog programa. Zadatak projekta je dizajniranje novog rešenja baziranog na veštačkoj inteligenciji u cilju optimizacije poslovnih procesa kompanije “Agromarket”, kao jedne od lidera u proizvodnji i distribuciji poljoprivrednih proizvoda u Jugoistočnoj Evropi.

Veruje da su podaci u zdravstvu, njihova integracija, analiza i korišćenje ključ reforme zdravstvenog sistema. Posebno zainteresovana za mogućnosti i primenu koje nudi AI i telemedicina.


Na poziciji Sales Manager-a u kompaniji Unimaze, nadgleda aktivnosti u prodaji kako lokalno tako i regionalno, učestvuje aktivno u promocijama i prodajnim kampanjama, te donosi odluke na osnovu podataka radi unapređenja performansi i resursa.
Takođe razvija i održava ključne klijentske odnose i identifikuje nove tržišne prilike u čemu mu iskustva na prethodnim pozicijama, kao što su Senior Business System Analyst i Key Account Manager, kako sam kaže, izuzetno pomažu.



Studirao je na Fakultetu organizacionih nauka. Otac jednog malog dečaka i zaljubljenik u tenis.



Iako ga najviše zanima prodaja i marketing, gde i dalje ulaže u kontinuirano učenje, u D-Linku nadgleda celokupno poslovanje kancelarije u Zagrebu i Atini. Ono što ga posebno ispunjava je svakodnevna interakcija s ljudskim resursima u svim sektorima. S obzirom na raznovrsnost sektora koje D-Link pokriva, celi tim, deli zajednički cilj - pružiti najbolju moguću uslugu Tier 1 (distributerima) i Tier 2 (consumer i business) kupcima. Posebnu pažnju posvećuje radu na B2B projektima, gde kancelarija D –Linka iza sebe ima uspešne instalacije u celoj regiji.



Kao jedna od vodećih stručnjaka u oblasti upravljanja rastom, digitalne transformacije i strateškog repozicioniranja kompanija u regionu, usmerena je na vrhunsko korisničko iskustvo, inovacije i digitalizaciju, kao i održanje liderske pozicije MediGroup sistema.
Vasilesku je diplomirala na Ekonomskom fakultetu u Bukureštu i završila master studije iz oblasti biznisa i finansija na istom fakultetu, dok je EMBA stekla na Londonskoj poslovnoj školi (London Business School).



Sertifikovan je od strane Uptime Institute kao ATD - Accredited Tier Designer. Dizajnirao je nekoliko projekata Data Centara u skladu sa Tier Standardom, nivoa pouzdanosti Tier III i IV.
Sertifikovan je i kao CTDC (Certified TIA-942 Design Consultant) - ekspertiza iz oblasti topologije i specifičnih zahteva infrastrukture Data Centra. Na mnogim projektima je učestvovao kao revizija tehničke dokumentacije u skladu sa najrelevantnijim standardom u ovoj oblasti – TIA942A.

Učestvovao u izradi brojnih projekata za potrebe vlada SFRJ, SRJ, Republike Srbije, Crne Gore i Republike Srpske. Pored profesure bavi se konsaltingom za potrebe krupnih preduzeća i banaka.
Prisutan je u javnosti kroz pisanje kolumni, prilozima u dnevnoj štampi i drugim elektronskim medijima. Član je redakcije naučnog časopisa: Panekonomikus, a bio je član redakcija časopisa: Ekonomska misao, Ekonomist, Ekonomske analize, Ekonomike i poslovne politike. Član je Naučnog društva ekonomista i Akademije ekonomskih nauka Srbije. Do sada je objavio, kao autor i koautor, šest knjiga, 34 priloga u tematskim zbornicima i preko 150 članaka u domaćim i međunarodnim časopisima.

Diplomirao je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu i master je evropskog prava Nansi, Francuska. Od 2009. član je Advokatske komore Beograda. Pet godina bio je saradnik u nastavi na katedri za kompanijsko pravo na Pravnom fakultetu Univerziteta Union u Beogradu. Od 2015. Godine, arbitar je Komisije za rešavanje sporova u vezi sa registracijom nacionalnih internet domena (RNIDS). Bio je član radne grupe za promenu statuta grada Beograda, kao i član radne grupe za rešavanje sporova male vrednosti, u okviru projekta Foruma sudija Srbije. Nenad Cvjetićanin ima iza sebe veliki broj održanih seminara, konferencija, treninga, kao i objavljenih naučnih radova.
Trenutno je na doktorskim studijama prava, sa temom naučnog istraživanja-Pravni aspekti veštačke inteligencije.






Poslednjih dvadeset godina direktor Vesimpexa: dvojna ličnost menadžera koji se trudi da ostane inženjer, jer iznad svega uživa u realizaciji opipljivih, konkretnih projekata, gde sve ’fercera’ na zadovoljstvo učesnika i korisnika.
Uspešno se oprobao u oblasti industrijske automatizacije, mehatronike i robotike: prva ljubav kojoj i danas ne može da odoli.
Formirao Vesimpex tim za implementaciju IT infrastrukturnih rešenja, koji je uspešno realizovao brojne projekte u proteklih deset godina. Zahvaljujući poštovanju principa ’bez kompromisa’, i dalje su prijatelji sa mnogobrojnim zadovoljnim korisnicima.





Autor je i više originalnih stonih društvenih igara, od koje su tri nagrađene priznanjem Dobra igračka Prijatelja dece Srbije i dve nagradom Gran Pri za Igračke sa svrhom.
Podsticao naciju na razmišljanje i unutar kultnog serijala Fazoni i fore, kao i u kvizu Lavirint na Javnom servisu Radio televizije Srbije kao Tvorac lavirinta i najteža prepreka za takmičare.
Dobitnik je i većeg broja nagrada za fotografiju (National Geographic, Microsoft, Wikipedia, itd)), koje objavljuje širom planete. Koautor je NTC sistema učenja, i autor koncepta Zagonetna pitanja, kao i programa za usavršavanje Kako razmišljanjem izvan ustaljenih okvira doći do novih ideja i rešenja?, Zagonetne iluzije mozga, Mozgaonica za bolji svet i Misli kreaKtivno.
Gostuje kao predavač na fakultetima, u školama i drugim obrazovnim ustanovama u zemlji i inostranstvu, kao i u kompanijama, na poslovnim forumima i kongresima. Jedan je od prvih zvaničnih kreativnih ambasadora Srbije u okviru nacionalnog projekta Srbija stvara.
Bio je predsednik Mense Srbije i jedan od najuspešnijih rešavača IQ X testa na svetu.



Od 2009. do 2013. godine obavljao je funkciju izvršnog direktora za razvoj zdravstvenog osiguranja u Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje Republike Srbije. Bio je angažovan na projektima podrške reformi obaveznog zdravstvenog osiguranja, kao i na vođenju projekta razvoja integrisanog zdravstvenog informacionog sistema. Bio je član Nacionalnog stručnog odbora za informacione tehnologije u zdravstvu i Nacionalnog stručnog odbora za izradu nacrta novog Zakona o zdravstvenoj dokumentaciji i evidencijama u oblasti zdravstva Ministarstva zdravlja Republike Srbije.
Rukovodio je projektima razvoja softvera za kompanije iz Srbije, Kanade, Švedske, Finske i Engleske.
Rođen je 29. maja 1974. godine u Beogradu. Završio je Matematičku gimnaziju u Beogradu. Diplomirao je na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je i magistrirao elektrotehniku. Na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu je magistrirao i menadžment u sistemu zdravstvene zaštite.
Govori engleski i francuski jezik. Oženjen je i ima dvoje dece.

U AB Soft– u zaposlen od 2003.godine. Radi na poslovima implementacije poslovnog softvera, projektovanja i organizacije poslovnih procesa u velikom broju preduzeća raznih delatnosti i veličina, obuke klijenata za korišćenje programa i pružanju podrške u vezi sa korišćenjem AB Soft ERPa.


Zajedno sa kolegama i saradnicima osmislila je koncept konferencije BIZIT, poslovnog skupa koji predstavlja rešenja, nudi alternative i prati trendove u ICT industriji.
Privatno, voli Pariz, Zdravka Čolića i Banovo Brdo.

U poslednje vreme, rado je viđen govornik na medijskim i marketinškim konferencijama širom sveta. Prvi je svetski priznat stručnjak za radio iz Srbije.
Predstavnici sponzora


Svoju karijeru započela je u poriodičnoj firmi svoga oca Bas-Promet.
Gde i dan danas radi na poslovima operatera.
Bavi se poslovnom psihologijom dok čeka i mesto naslednika kompanije.

Po završetku Matematičke gimnazije u Beogradu, upisala je Elektrotehnički fakultet na kome je diplomirala 1989. godine na Odseku za elektroniku, smer računarska tehnika. Profesionalnu karjijeru počela kao programer računara za automatizaciju industrijskih procesa u Lola Instititutu. Od 2000. godine prešla u oblast Telekomunikacija i narednih 18 godina u kompaniji Ericsson bila angažovana prvo kao IT inženjer, a zatim rukovodila sve većim međunarodnim timovima zaduženim za integraciju I tehničku podršku.
Kao sertifikovani Erickson Professional Coach i PCM Trener, fokusirana da pruži podršku kolegama i partnerima da što lakše ostvare svoje poslovne ciljeve.
Radoznala osoba opčinjena plesom, vizuelnim umetnostima i putovanjima.
Žurka za Desetku


Aleksandra Đorđević - violončelo
Muzički ansambl Imperial strings iz Beograda predstavlja ženski akustični duo koji izvodi popularnu, filmsku, tango, džez i evergrin muziku. Ansambl čine profesionalne licencirane umetnice, violinistkinja Jovana Dragić i violončelistkinja Aleksandra Đorđević. Ideja o nastanku ovakvog ansambla proističe iz želje umetnica da zvuk klasičnog muzičkog sastava prilagode uhu savremenog slušaoca i odgovore na zahteve postavljene pred nove generacije muzičkih izvođača.
Tokom više godina svog postojanja, ansambl ostvaruje značajan broj nastupa na koncertima, festivalima, korporativnim, kulturnim i privatnim događajima širom Srbije. Tokom letnjih meseci 2021. godine Imperial strings realizuje turneju na crnogorskom primorju nastupajući u okviru kotorskog muzičkog festivala.