Crowne Plaza
Vladimira Popovića 10, Beograd
O BIZITU
Tehnologija kao lek, ali ne bez recepta
RE:Start 23, deveta BIZIT konferencija će biti održana 9. i 10. novembra u hotelu Crowne Plaza u Beogradu. Više nego ikada pre, za opstanak na tržištu potrebno je da poslovanje osvežimo i uskladimo sa novim okolnostima. Talas promena u sferi poslovanja nas je uveliko zapljusnuo a ostanak na površini zavisi od toga koliko smo u stanju da na te promene odgovorimo primenom tehnoloških inovacija.
Pandemija korona virusa se (možda) smirila ali ne i turbulencije na globalnom tržištu. Taman kad smo pomislili da ćemo uplivati u mirnije vode počeo je rat usred Evrope, pa se ekonomija nije vratila u prvobitni kolosek. Upravo suprotno, poslednjih meseci svedočimo o poskupljenju energenata, namirnica i ograničavanju trgovinskog tranzita. Još uvek aktuelni ratni vihor imaće dalekosežne posledice po svetsku ekonomiju. Ali, mesta za optimizam ima. Ili ga mi moramo sami stvoriti.
Biznis nije i ne bi smeo da stane. Idemo dalje a oni najhrabriji i najagilniji, oni koji su pre drugih digitalizovali svoje poslovanje i učinili ga mogućim na daljinu, u situacijama fizičkog zatvaranja, izolacije, ratova i drugih prepreka, idu brže i bolje od drugih.
Nije sve tako sivo, naprotiv
Uprkos svemu, investicije i dalje rastu, a imamo i najave novih. Migraciona groznica je iz Rusije donela novih 1200 upravo registrovanih kompanija, većinom u IT industriji, što će Srbiju dodatno mapirati kao dobru IT lokaciju i povećati naš izvoz. Iako će neke naše kompanije, koje su imale tržišta i dobavljače u dve zaraćene zemlje beležiti probleme u poslovanju, ukupni skor će biti u plusu. U aprilu je zabeležen skromni rast od 2% industrijske proizvodnje (u odnosu na isti mesec prethodne godine) dok se za čitavu 2022. očekuje međugodišnji ukupni rast na nivou od 4,6%.
Očekivanja od IT sektora su velika, ne bez osnova, i dvojako će uticati na dostizanje tog rasta. Pre svega kroz izvoz sopstvenih usluga gde je cilj preko dve milijarde evra, a podatak da je u prva dva meseca ove godine izvezeno 347 miliona verifikuje ova očekivanja kao moguća. Još su veća očekivanja u segmentu primene u drugim privrednim delatnostima gde će IT industrije implementacijom svojih rešenja obezbediti veću produktivnost, bolji kvalitet, manje troškove – rečju podići konkurentnost.
Znanje i resursi
Stvaranje nove vrednosti kroz fuziju biznisa i tehnologije je potreban, ne i dovoljan uslov za dalji rast privrede. Potrebno je još i da se prevaziđe jaz u digitalnim veštinama kako bi tehnologija pokazala svu svoju moć. Znanje i tehnološki resursi su recept za sve kojima treba RE:Start.
Kao i svih prethodnih godina, baš na BIZIT-u ćemo razgovarati o tome kako da pravilno izaberemo tehnološke resurse i kako da ih primenimo obezbeđujući stalni rast. Više od pedeset eminentnih stručnjaka iz sveta tehnologije, biznisa, komunikacija, obrazovanja i medija će sa bine hotele Crowne Plaza deliti svoja znanja i dragocena iskustva o primeni savremenih tehnologija u poslovanju.
U dvodnevnom programu, kroz niz predavanja, panel diskusija i radionica upoznaćemo trendove i dobiti recept za njihovu primenu. A trendovi koji ne mogu i Bogu hvala i neće zaobići našu zemlju su dalji rast Cloud servisa, IoT i AI tehnologije, 5G, autonomna i električna vozila, pametne kuće i gradovi, online korišćenje javnih servisa, automatizacija i robotizacija, hibridni model rada, digitalizacija novca i vraćanje znanja na mesto ispred svega i iznad svih.
Obezbedite svoje mesto na najvažnijem poslovnom događaju ove jeseni, prijavite se već sada za učestvovanje i vidimo se na BIZIT-u!
Teme – Prvi dan
9. novembar
Poslovni softver
- ERP, CRM, BPM, WMS, DMS rešenja
- Upravljanje, odlučivanje i kontrola poslovnih procesa
- Big Data; poslovno izveštavanje; Risk management
Smart life
- Pametne kancelarije, kuće, gradovi, energetska efikasnost, solarna energija
- Javni servisi
- E-commerce i fintech
Digitalne komunikacije i marketing
- TELCO izazovi; 5G
- OMNI CHANEL marketing
- On-demand servisi
Teme – Drugi dan
10. novembar
Data centri i IT infrastruktura
- Infrastrukturna rešenja i modeli
- 10GbE mreže i optika
- Cloud; PaaS
- AI; IoT i mašinsko učenje
Cyber security
- Backup; disaster recovery
- Antivirusi; fizička bezbednost
- GDPR
IT dating
- Obrazovanje i zapošljavanje u ICT industriji
BIZIT
Konferencija BIZIT je među IT stručnjacima i poslovnim ljudima, prepoznata kao centralni poslovno-informatički događaj u regionu. Prošle godine smo okupili preko 500 učesnika, koji su se upoznali s savremenim tehnologijama za podršku poslovanju, povezali se sa vodećim domaćim IT kompanijama, predstavnicima banaka i telekomunikacionih operatora.
Agenda Bizit konferencije
Prvi dan konferencije - 9.novembar
08:15 – 09:00
Registracija učesnika
09:00 – 09:10
Uvodna reč
09:10 – 09:20
Pozdravni govor
Zajedno sa kolegama i saradnicima osmislila je koncept konferencije BIZIT, poslovnog skupa koji predstavlja rešenja, nudi alternative i prati trendove u ICT industriji.
Privatno, voli Pariz, Zdravka Čolića i Banovo Brdo.
09:20 – 09:30
Svečano otvaranje
09:35 – 10:05
Makroekonomski pokazatelji za 2023.
10:10 – 10:45
Trusted customer relationships through data-driven moments
10:30 – 10:45
Izgradnja jedinstvenog profila korisnika i personalizacija u marketingu
Studirao je na Fakultetu organizacionih nauka. Otac jednog malog dečaka i zaljubljenik u tenis.
10:50 – 11:05
Prezentacija rešenja
Einar je član upravnog odbora Unimaze-a od 2011. godine a kao direktor marketinga i prodaje u Unimaze-u je startovao početkom 2020. godine. Funkciju generalnog direktora Unimaze-a je preuzeo u januaru 2021. Od 2008. do 2019. godine je bio šef poslovnog razvoja u Islandskoj Pošti . Pored navedenih pozicija, bio je uključen u projekte od velikog značaja sa Ministarstvom finansija Islanda.
11:10 – 11:30
Kafe pauza
11:35 – 11:50
Tehnologija kao lek
11:55 – 12:10
Back to basic
12:15 – 12:30
The next step in the evolution of document and process management
Od 2005. godine radi u oblasti obrade dokumenata i automatizacije poslovnih procesa preduzeća.
Pod rukovodstvom Olega, stvorena je univerzalna i produktivna ECM/BPM platforma Arigamix, na čijem su osnovu izgrađena brojna rešenja za automatizaciju upravljanja dokumentima za različite kompanije.
Oleg lično nadgleda niz velikih i strateški važnih projekata za implementaciju ECM/BPM rešenja, i jedan je od vodećih stručnjaka u ovoj oblasti.
12:35 – 12:50
Prezentacija rešenja
12:55 – 13:20
Umni vatromet
Jedan je od prvih kreativnih ambasadora Srbije u okviru projekta “Srbija stvara”. Bio je dugogodišnji predsednik Mense Srbije i jedan je od najuspešnijih rešavača IQ X testa na svetu.
Sa doktorom Rankom Rajovićem je koautor inovativnog programa za obrazovne i vaspitne ustanove „NTC sistem učenja”, koji se primenjuje u više od petnaest zemalja Evrope. Gostuje kao predavač na fakultetima, u školama i drugim obrazovnim ustanovama u zemlji i inostranstvu, kao i na poslovnim forumima i kongresima.
Uroš Petrović je književnik čija dela pomeraju granice u savremenoj literaturi za decu i mlade. Autor je osamnaest knjiga i dobitnik većeg broja najprestižnijih nagrada za književnost za mlade, između ostalih – tri puta nagrada "Neven", tri puta nagrada "Dositejevo pero", dva puta nagrada Zmajevih dečjih igara "Rade Obrenović" za roman godine, Zlatna značka Kulturno-prosvetne zajednice Srbije za doprinos kulturi, nagrada "Plavi čuperak" za knjigu godine, Nagrada Zmajevih dečjih igara za doprinos savremenom izrazu u literaturi za decu, i druge. Počev od zbirki priča – mozgalica i romana u zagonetkama do fantastičnih pripovesti, dela ovog autora jesu originalne pustolovine koje nagrađuju čitaoce. Razmrdavanje vijuga, susret sa čudesnim, neobičnim ali i zastrašujućim, raskošna mašta i osobeni humor u njegovim knjigama, učinili su njegova dela omiljenim štivom i za odrasle.
Knjige su mu do sada objavljene i u Italiji, Mađarskoj, Grčkoj, Sloveniji, Rumuniji, Severnoj Makedoniji i Češkoj, kao i na engleskom jeziku.
Po Petrovićevom nagrađenom romanu "Peti leptir" snimljen je prvi 3D dugometražni igrani film u istoriji srpske kinematografije.
Autor je i tri stone društvene igre, i dvostruki je dobitnik priznanja “Dobra igračka” Prijatelja dece Srbije za najbolju igračku godine, za igre "Martina zagonetna kutija" i "Dum Dum Dum".
Podsticao naciju na razmišljanje i u zasebnoj rubrici unutar kultnog serijala "Fazoni i fore", kao i u kvizu "Lavirint" na Javnom servisu Radio televizije Srbije kao Tvorac lavirinta i najteža prepreka za takmičare.
Petrović je dobitnik i većeg broja prestižnih nagrada za fotografije (od kojih dva puta nagrada magazina Nešnal Džiografik), koje objavljuje u čitavom svetu.
13:25 – 14:20
Ručak
14:25 – 14:35
Zagonetni kviz sa Urošem Petrovićem
Jedan je od prvih kreativnih ambasadora Srbije u okviru projekta “Srbija stvara”. Bio je dugogodišnji predsednik Mense Srbije i jedan je od najuspešnijih rešavača IQ X testa na svetu.
Sa doktorom Rankom Rajovićem je koautor inovativnog programa za obrazovne i vaspitne ustanove „NTC sistem učenja”, koji se primenjuje u više od petnaest zemalja Evrope. Gostuje kao predavač na fakultetima, u školama i drugim obrazovnim ustanovama u zemlji i inostranstvu, kao i na poslovnim forumima i kongresima.
Uroš Petrović je književnik čija dela pomeraju granice u savremenoj literaturi za decu i mlade. Autor je osamnaest knjiga i dobitnik većeg broja najprestižnijih nagrada za književnost za mlade, između ostalih – tri puta nagrada "Neven", tri puta nagrada "Dositejevo pero", dva puta nagrada Zmajevih dečjih igara "Rade Obrenović" za roman godine, Zlatna značka Kulturno-prosvetne zajednice Srbije za doprinos kulturi, nagrada "Plavi čuperak" za knjigu godine, Nagrada Zmajevih dečjih igara za doprinos savremenom izrazu u literaturi za decu, i druge. Počev od zbirki priča – mozgalica i romana u zagonetkama do fantastičnih pripovesti, dela ovog autora jesu originalne pustolovine koje nagrađuju čitaoce. Razmrdavanje vijuga, susret sa čudesnim, neobičnim ali i zastrašujućim, raskošna mašta i osobeni humor u njegovim knjigama, učinili su njegova dela omiljenim štivom i za odrasle.
Knjige su mu do sada objavljene i u Italiji, Mađarskoj, Grčkoj, Sloveniji, Rumuniji, Severnoj Makedoniji i Češkoj, kao i na engleskom jeziku.
Po Petrovićevom nagrađenom romanu "Peti leptir" snimljen je prvi 3D dugometražni igrani film u istoriji srpske kinematografije.
Autor je i tri stone društvene igre, i dvostruki je dobitnik priznanja “Dobra igračka” Prijatelja dece Srbije za najbolju igračku godine, za igre "Martina zagonetna kutija" i "Dum Dum Dum".
Podsticao naciju na razmišljanje i u zasebnoj rubrici unutar kultnog serijala "Fazoni i fore", kao i u kvizu "Lavirint" na Javnom servisu Radio televizije Srbije kao Tvorac lavirinta i najteža prepreka za takmičare.
Petrović je dobitnik i većeg broja prestižnih nagrada za fotografije (od kojih dva puta nagrada magazina Nešnal Džiografik), koje objavljuje u čitavom svetu.
14:35 – 15:00
Ko je stavio ITI u Bizit? – Autostoperski vodič kroz IT
TTC među svojim klijentima ima najveće svetske IT kompanije i za potrebe njihovih timova, kao i za podršku njihovim partnerima širom sveta, organizuje razvojne seanse, koje se kreću od dvočasovnih readionica do dvogodišnje prodajne akademije.
15:05 – 15:40
Panel: Tehnologija kao lek, ali ne bez recepta
Moderator: Uroš Bogdanović; Učesnici: Ana Govedarica (Roche Srbija), Vukašin Radulović (Heliant), Jovana Baćanović (Molekularni biolog u fiziolog)
15:40 – 15:55
Solarne elektrane i punjači za električna vozila
16:00 – 16:25
Pametni gradovi
16:30 – 16:50
Kafe pauza
16:55 – 17:45
Panel: Pametni gradovi – da li smo spremni?
Modereator: Dejan Ristanovi: (PC Press); Učesnici: Prof.dr Oliver Tošković (Filozofski fakultet), Prof.dr Dejan Drajić (ETF), Jelena Adamović (SHARE Fondacija), Pjer Vučković (CETIN)
17:50 – 18:15
Uvođenje informacionih sistema (rizici i propusti, prednosti i sl.)
18:20 – 19:05
Imate li Petlju?
Oni, koji ga vole, kažu da se i dalje dobro drži i da mu nije teško da u tim godinama započinje novu karijeru i napravi prestižni TV talk show Šta sam tebi & ko sam sebi, sa preko 10 miliona pregleda na Youtube.
Pedagošku karijeru je završio kao profesor na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, koji nije mogao da upiše jer je propao na prijemtnom ispitu, pre skoro pola veka.
Veruje da dobar život dolazi iz dobre duše i u pobedu Erosa nad Tanatosom. Toplo preporučuje svoju knjigu koja je doživela četiri izdanja u Srbiji – Kakodalogija.
I duboko je siguran da je cilj samo način da se doživi put.
I želi vam svima srećan put.
19:10 – 19:35
Fintech Masterclass
19:40 – 19:50
Zagonetni kviz sa Urošem Petrovićem
Jedan je od prvih kreativnih ambasadora Srbije u okviru projekta “Srbija stvara”. Bio je dugogodišnji predsednik Mense Srbije i jedan je od najuspešnijih rešavača IQ X testa na svetu.
Sa doktorom Rankom Rajovićem je koautor inovativnog programa za obrazovne i vaspitne ustanove „NTC sistem učenja”, koji se primenjuje u više od petnaest zemalja Evrope. Gostuje kao predavač na fakultetima, u školama i drugim obrazovnim ustanovama u zemlji i inostranstvu, kao i na poslovnim forumima i kongresima.
Uroš Petrović je književnik čija dela pomeraju granice u savremenoj literaturi za decu i mlade. Autor je osamnaest knjiga i dobitnik većeg broja najprestižnijih nagrada za književnost za mlade, između ostalih – tri puta nagrada "Neven", tri puta nagrada "Dositejevo pero", dva puta nagrada Zmajevih dečjih igara "Rade Obrenović" za roman godine, Zlatna značka Kulturno-prosvetne zajednice Srbije za doprinos kulturi, nagrada "Plavi čuperak" za knjigu godine, Nagrada Zmajevih dečjih igara za doprinos savremenom izrazu u literaturi za decu, i druge. Počev od zbirki priča – mozgalica i romana u zagonetkama do fantastičnih pripovesti, dela ovog autora jesu originalne pustolovine koje nagrađuju čitaoce. Razmrdavanje vijuga, susret sa čudesnim, neobičnim ali i zastrašujućim, raskošna mašta i osobeni humor u njegovim knjigama, učinili su njegova dela omiljenim štivom i za odrasle.
Knjige su mu do sada objavljene i u Italiji, Mađarskoj, Grčkoj, Sloveniji, Rumuniji, Severnoj Makedoniji i Češkoj, kao i na engleskom jeziku.
Po Petrovićevom nagrađenom romanu "Peti leptir" snimljen je prvi 3D dugometražni igrani film u istoriji srpske kinematografije.
Autor je i tri stone društvene igre, i dvostruki je dobitnik priznanja “Dobra igračka” Prijatelja dece Srbije za najbolju igračku godine, za igre "Martina zagonetna kutija" i "Dum Dum Dum".
Podsticao naciju na razmišljanje i u zasebnoj rubrici unutar kultnog serijala "Fazoni i fore", kao i u kvizu "Lavirint" na Javnom servisu Radio televizije Srbije kao Tvorac lavirinta i najteža prepreka za takmičare.
Petrović je dobitnik i većeg broja prestižnih nagrada za fotografije (od kojih dva puta nagrada magazina Nešnal Džiografik), koje objavljuje u čitavom svetu.
Drugi dan konferencije - 10.novembar
08:45 – 09:00
Registracija učesnika
09:00 – 09:05
Otvaranje
09:05 – 09:30
Lider u IT (R)evoluciji
Nakon 28 godina rada na direktorskim pozicijama, osnovao je sopstvenu konsultantsku kompaniju sa sedištem u Švajcarskoj.
Ivan smatra da pre nego što se umorimo od pokušavanja da izmenimo svet, mogli bismo da pokušamo da izmenimo sopstvene kompanije. Cilj mu je da kroz obuke i treninge obezbedi jednostavnu, bezbolnu i sveobuhvatnu tranziciju poslovanja i uvođenje korporacija u doba digitalne ekonomije.
Razvio je SAIL metodu, koja edukuje menadžere da kroz iskrenost (Sincerity), autentičnost (Authenticity), integritet (Integrity) i ljubav (Love) postanu energičniji, efikasniji i uticajniji, rečju - lideri.
SAIL metoda i kursevi Kokeza Consulting, rezultat su iskustva koje je stekao vođenjem kompanija i projektnih timova u više od 38 zemalja, u oblasti farmacije, medicinske tehnike, elektronike, softvera, nafte i gasa, biotehnologije i drugih inovativnih grana.
09:35 – 10:00
Digital Governance
Član je Upravnog odbora ICANN-a, USA korporacije koja je koordinator globalnog sistema Internet domena i IP adresa. Tokom karijere bio je suosnivač i direktor Jugodate i SezamaPro-a, član UO RNIDSA (2007-2009) i direktor RNIDS-a (2013-2017), član UO evropskog udruženja CENTR (2015-2019) i član Multistejkholderske savetničke grupe Foruma o upravljanju Internetom Ujedinjenih nacija (2018-2020).
10:05 – 10:20
A1 Srbija SD-WAN
10:25 – 10:40
IZ u industriji: kada je teško a mora se…
Poslednjih dvadeset godina direktor Vesimpexa: dvojna ličnost menadžera koji se trudi da ostane inženjer, jer iznad svega uživa u realizaciji opipljivih, konkretnih projekata, gde sve ’fercera’ na zadovoljstvo učesnika i korisnika.
Uspešno se oprobao u oblasti industrijske automatizacije, mehatronike i robotike: prva ljubav kojoj i danas ne može da odoli.
Formirao Vesimpex tim za implementaciju IT infrastrukturnih rešenja, koji je uspešno realizovao brojne projekte u proteklih deset godina. Zahvaljujući poštovanju principa ’bez kompromisa’, i dalje su prijatelji sa mnogobrojnim zadovoljnim korisnicima.
10:45 – 11:00
Alcatel-Lucent enterprise aktivna mrežna oprema za data centre
11:05 – 11:20
Rittal RiMatrix Next Generation – IT platforma budućnosti
11:25 – 11:45
Kafe pauza
11:50 – 12:05
Energy tranformations of Data Centers
Prethodno iskustvo je stekao radeći tokom cele karijere u Data Centar i telekomunikacionoj industriji na kreiranju i plasiranju rešenja IT infrastrukture ka krajnjim korisnicima.
12:10 – 12:25
7 good ways to reduce downtime in a Data Center
Kao Menadžer regionalne prodaje, odgovoran je za proizvode i rešenja u domenu naizmenične struje, namenjene data centrima, komunikacionim mrežama, kao i komercijalnim i industrijskim mrežama.
Planiranje unapred, inovativne tehničke i profesionalne veštine čine ga sposobnim za uspešno identifikovanje izlazak u susret korisničkim potrebama.
Uvek je spreman da se proaktivno suoči sa izazovom i fokusira na napredovanje.
12:30 – 12:45
Nova rešenja za Data centre i server sobe
12:50 – 13:05
Why Google Cloud
Posedujem više sertifikata, ali se fokusirao na automatizaciju, infrastrukturu kao kod i arhitekturu.
Nakon što je bio mentor i što mu se veoma dopalo, završio je ATP ispit i postao ovlašćeni trener kako bi pomogao i klijentima i kolegama na njihovom putu ka cloud-u.
13:10 – 13:25
Storidž rešenje otporno na budućnost
4 godine iskustva u prodaji i marketingu u IT kompaniji Braineering IT Solutions. Rad na pretprodajnim i prodajnim aktivnostima za dizajn arhitekture, implementaciju i održavanje IT infrastruktura najpoznatijih svetskih proizvođača.
13:30 – 13:45
Praćenje i upravljanje složenom IT infrastrukturom
Radno iskustvo: najveći deo u trajanju od 18 godina u internacinalnoj kompaniji na pozicijama: Tehničke Podrške, Product Manager i Project Manger. Odgovoran za segment niskonaponske opreme, suvih transfomatora i šinskog razvoda za tržište Srbije, Crne Gore i Makedonije. Na poziciji Product Manger u ENEL PS-u zadužen za kompletan porfolio proizvoda i rešenja iz segmenta prodaje.
13:50 – 14:00
Zagonetni kviz sa Urošem Petrovićem
Jedan je od prvih kreativnih ambasadora Srbije u okviru projekta “Srbija stvara”. Bio je dugogodišnji predsednik Mense Srbije i jedan je od najuspešnijih rešavača IQ X testa na svetu.
Sa doktorom Rankom Rajovićem je koautor inovativnog programa za obrazovne i vaspitne ustanove „NTC sistem učenja”, koji se primenjuje u više od petnaest zemalja Evrope. Gostuje kao predavač na fakultetima, u školama i drugim obrazovnim ustanovama u zemlji i inostranstvu, kao i na poslovnim forumima i kongresima.
Uroš Petrović je književnik čija dela pomeraju granice u savremenoj literaturi za decu i mlade. Autor je osamnaest knjiga i dobitnik većeg broja najprestižnijih nagrada za književnost za mlade, između ostalih – tri puta nagrada "Neven", tri puta nagrada "Dositejevo pero", dva puta nagrada Zmajevih dečjih igara "Rade Obrenović" za roman godine, Zlatna značka Kulturno-prosvetne zajednice Srbije za doprinos kulturi, nagrada "Plavi čuperak" za knjigu godine, Nagrada Zmajevih dečjih igara za doprinos savremenom izrazu u literaturi za decu, i druge. Počev od zbirki priča – mozgalica i romana u zagonetkama do fantastičnih pripovesti, dela ovog autora jesu originalne pustolovine koje nagrađuju čitaoce. Razmrdavanje vijuga, susret sa čudesnim, neobičnim ali i zastrašujućim, raskošna mašta i osobeni humor u njegovim knjigama, učinili su njegova dela omiljenim štivom i za odrasle.
Knjige su mu do sada objavljene i u Italiji, Mađarskoj, Grčkoj, Sloveniji, Rumuniji, Severnoj Makedoniji i Češkoj, kao i na engleskom jeziku.
Po Petrovićevom nagrađenom romanu "Peti leptir" snimljen je prvi 3D dugometražni igrani film u istoriji srpske kinematografije.
Autor je i tri stone društvene igre, i dvostruki je dobitnik priznanja “Dobra igračka” Prijatelja dece Srbije za najbolju igračku godine, za igre "Martina zagonetna kutija" i "Dum Dum Dum".
Podsticao naciju na razmišljanje i u zasebnoj rubrici unutar kultnog serijala "Fazoni i fore", kao i u kvizu "Lavirint" na Javnom servisu Radio televizije Srbije kao Tvorac lavirinta i najteža prepreka za takmičare.
Petrović je dobitnik i većeg broja prestižnih nagrada za fotografije (od kojih dva puta nagrada magazina Nešnal Džiografik), koje objavljuje u čitavom svetu.
14:00 – 14:50
Ručak
14:55 – 15:05
Zagonetni kviz sa Urošem Petrovićem
Jedan je od prvih kreativnih ambasadora Srbije u okviru projekta “Srbija stvara”. Bio je dugogodišnji predsednik Mense Srbije i jedan je od najuspešnijih rešavača IQ X testa na svetu.
Sa doktorom Rankom Rajovićem je koautor inovativnog programa za obrazovne i vaspitne ustanove „NTC sistem učenja”, koji se primenjuje u više od petnaest zemalja Evrope. Gostuje kao predavač na fakultetima, u školama i drugim obrazovnim ustanovama u zemlji i inostranstvu, kao i na poslovnim forumima i kongresima.
Uroš Petrović je književnik čija dela pomeraju granice u savremenoj literaturi za decu i mlade. Autor je osamnaest knjiga i dobitnik većeg broja najprestižnijih nagrada za književnost za mlade, između ostalih – tri puta nagrada "Neven", tri puta nagrada "Dositejevo pero", dva puta nagrada Zmajevih dečjih igara "Rade Obrenović" za roman godine, Zlatna značka Kulturno-prosvetne zajednice Srbije za doprinos kulturi, nagrada "Plavi čuperak" za knjigu godine, Nagrada Zmajevih dečjih igara za doprinos savremenom izrazu u literaturi za decu, i druge. Počev od zbirki priča – mozgalica i romana u zagonetkama do fantastičnih pripovesti, dela ovog autora jesu originalne pustolovine koje nagrađuju čitaoce. Razmrdavanje vijuga, susret sa čudesnim, neobičnim ali i zastrašujućim, raskošna mašta i osobeni humor u njegovim knjigama, učinili su njegova dela omiljenim štivom i za odrasle.
Knjige su mu do sada objavljene i u Italiji, Mađarskoj, Grčkoj, Sloveniji, Rumuniji, Severnoj Makedoniji i Češkoj, kao i na engleskom jeziku.
Po Petrovićevom nagrađenom romanu "Peti leptir" snimljen je prvi 3D dugometražni igrani film u istoriji srpske kinematografije.
Autor je i tri stone društvene igre, i dvostruki je dobitnik priznanja “Dobra igračka” Prijatelja dece Srbije za najbolju igračku godine, za igre "Martina zagonetna kutija" i "Dum Dum Dum".
Podsticao naciju na razmišljanje i u zasebnoj rubrici unutar kultnog serijala "Fazoni i fore", kao i u kvizu "Lavirint" na Javnom servisu Radio televizije Srbije kao Tvorac lavirinta i najteža prepreka za takmičare.
Petrović je dobitnik i većeg broja prestižnih nagrada za fotografije (od kojih dva puta nagrada magazina Nešnal Džiografik), koje objavljuje u čitavom svetu.
15:05 – 15:30
Zašto Facebook mora da promeni organizacionu strukturu?
15:35 – 15:50
You deserve the best security
15:55 – 16:10
Data Science – Posao budućnosti
16:15 – 16:30
DNS i sajber bezbednost
Pre nego što se pridružio RNIDS-u, Žarko je više od dve decenije radio na razvojnim, konsultantskim i naučnim projektima širom sveta. Poseduje značajno iskustvo u planiranju, implementaciji i proceni IT sistema i infrastrukture, pomažući velikim preduzećima i vladinim institucijama da izgrade stabilne i bezbedne sisteme i da najbolje iskoriste nove tehnologije za realizaciju poslovnih potreba i poboljšanje efikasnosti.
Pored operativnih aktivnosti, Žarko je aktivan i u međunarodnim radnim grupama, posebno u okviru ICANN i CENTR zajednica, i član je ICANN SSR2 tima (the Second Security, Stability and Resilience Review Team).
17:50 – 19:00
Trendovi u razvoju invativnih proizvoda
Moderator: Marija Nikolić (Agile Humans); Učesnici: Nataša Kažić (Ananas), Ilija Studen (ActiveCollab), Jelica Protić (ETF), Igor Jovanović (Modoolar), Nemanja Čedomirović (GrowIT), Vesna Čarknajev (PC Press)
17:25 – 17:45
Kafe pauza
16:35 – 17:20
Panel: Kako čuvate naše podatke?
Moderator: Luka Milinković (eSigurnost); Učesnici: Ljubica Vojnović (A1 Srbija), Žarko Kecić (RNIDS), Emil Engfors (Devoteam G Cloud), Dejan Milićević (NLB Komercijalna banka), Aleksandra Skoko Despenić (Republički zavod za Statistiku)
19:00 – 19:20
Serbia upside down
Samostalno ili u saradnji sa fantastičnim ljudima osnivač sam i pokretač:
• jedne od najvećih zajednica programera kod nas, PHP Srbija (2013)
• prvog bloga na temu Agilnosti u kompanijama, Agilizing (2015)
• vodeće agencije za Agile implementaciju, Growit (2017)
• eCommerce zajednice u Srbiji, ECS (2018)
• biciklističke Gravel zajednice, Upside Down (2019)
Poslednjih desetak godina nosim nekoliko različitih šešira. Neki me prepoznaju kao pionira različitih uspešnih IT zajednica. Drugi, kao eksperta u postavljanju novih poslovnih procesa, pre svega, u domenu agilne metodologije. Treći me vide kao organizatora najvećih programerskih konferencija na ovim prostorima, dok me četvrti identifikiju kao strastvenog biciklistu koji juri neutabanim stazama naših prelepih planina.
Jedna zajednička stvar za sve šešire je što se uvek trudim da koji god da nosim, završavam stvari koje započnem. Ne uspevam, naravno, svaki put i možda ne bude uvek najbolje moguće odrađeno, ali jedno je sigurno. Daću 101% sebe i pokušati da u datom trenutku završim započeto najbolje što umem.
Čvrsto verujem u humani pristup u radu. Smatram da je prošlo vreme “šefovanja” i “naređivanja” i da je došlo vreme harizmatičnih lidera i pre svega inspirisanja ljudi i timova kako bi svi postigli pun potencijal, ranije nego u vreme mikromenadžmenta. Sa panelistima deliću isključivo svoja lična razmišljanja na različite teme, ali uglavnom će se svoditi na biznis i sport kao dve naizgled potpuno suprotne, a opet vrlo slične krajnosti.
19:25 – 19:35
Zagonetni kviz sa Urošem Petrovićem
Jedan je od prvih kreativnih ambasadora Srbije u okviru projekta “Srbija stvara”. Bio je dugogodišnji predsednik Mense Srbije i jedan je od najuspešnijih rešavača IQ X testa na svetu.
Sa doktorom Rankom Rajovićem je koautor inovativnog programa za obrazovne i vaspitne ustanove „NTC sistem učenja”, koji se primenjuje u više od petnaest zemalja Evrope. Gostuje kao predavač na fakultetima, u školama i drugim obrazovnim ustanovama u zemlji i inostranstvu, kao i na poslovnim forumima i kongresima.
Uroš Petrović je književnik čija dela pomeraju granice u savremenoj literaturi za decu i mlade. Autor je osamnaest knjiga i dobitnik većeg broja najprestižnijih nagrada za književnost za mlade, između ostalih – tri puta nagrada "Neven", tri puta nagrada "Dositejevo pero", dva puta nagrada Zmajevih dečjih igara "Rade Obrenović" za roman godine, Zlatna značka Kulturno-prosvetne zajednice Srbije za doprinos kulturi, nagrada "Plavi čuperak" za knjigu godine, Nagrada Zmajevih dečjih igara za doprinos savremenom izrazu u literaturi za decu, i druge. Počev od zbirki priča – mozgalica i romana u zagonetkama do fantastičnih pripovesti, dela ovog autora jesu originalne pustolovine koje nagrađuju čitaoce. Razmrdavanje vijuga, susret sa čudesnim, neobičnim ali i zastrašujućim, raskošna mašta i osobeni humor u njegovim knjigama, učinili su njegova dela omiljenim štivom i za odrasle.
Knjige su mu do sada objavljene i u Italiji, Mađarskoj, Grčkoj, Sloveniji, Rumuniji, Severnoj Makedoniji i Češkoj, kao i na engleskom jeziku.
Po Petrovićevom nagrađenom romanu "Peti leptir" snimljen je prvi 3D dugometražni igrani film u istoriji srpske kinematografije.
Autor je i tri stone društvene igre, i dvostruki je dobitnik priznanja “Dobra igračka” Prijatelja dece Srbije za najbolju igračku godine, za igre "Martina zagonetna kutija" i "Dum Dum Dum".
Podsticao naciju na razmišljanje i u zasebnoj rubrici unutar kultnog serijala "Fazoni i fore", kao i u kvizu "Lavirint" na Javnom servisu Radio televizije Srbije kao Tvorac lavirinta i najteža prepreka za takmičare.
Petrović je dobitnik i većeg broja prestižnih nagrada za fotografije (od kojih dva puta nagrada magazina Nešnal Džiografik), koje objavljuje u čitavom svetu.
Predavači i učesnici panela
Posedujem više sertifikata, ali se fokusirao na automatizaciju, infrastrukturu kao kod i arhitekturu.
Nakon što je bio mentor i što mu se veoma dopalo, završio je ATP ispit i postao ovlašćeni trener kako bi pomogao i klijentima i kolegama na njihovom putu ka cloud-u.
Prethodno iskustvo je stekao radeći tokom cele karijere u Data Centar i telekomunikacionoj industriji na kreiranju i plasiranju rešenja IT infrastrukture ka krajnjim korisnicima.
Aleksandra Skoko Despenić je u statistici od 2018. godine.
Poseduje 20 godina iskustava u radu sa IBM mainframe operativnim sistemom, IBM DB2 bazom podataka, kao i IBM AS/400 i iSeries serverima.
Njeno veliko iskustvo u managementu podataka uključuje, između ostalih, Zavod za statistiku Republike Srpske, upravu za statistiku Crne Gore, Zavod za statistiku Vijetnama i Zavod za statistiku Namibije.
Član je međunarodnog tima UNECE-a za modernizaciju statistike.
Uža specijalnost joj je database management, zaštita podataka i inovacije na ovim poljima.
Ana se pridružila Roche-u 1994. godine gde je stekla dragoceno radno iskustvo kroz različite pozicije, postavši komercijalno orijentisani viši izvršni direktor sa fokusom na rezultate i iskustvom u svim aspektima opšteg menadžmenta, poslovnog razvoja i poslovnog modeliranja.
Tokom rada u Roche-u dobila je brojne međunarodne nagrade za uspešno realizovane projekte.
Razvoj talenata je uvek bio u njenom fokusu, što je rezultiralo obučavanjem nekoliko, sada međunarodno priznatih eksperata iz oblasti medicine i strategije. Ana je dokazani mentor, fasilitator i trener.
Prepoznaje i podržava nove ideje i startup način razmišljanja.
Od 2011. godine Ana je na poziciji generalnog direktora Roche Srbija.
Tokom svog 28-godišnjeg rada Ana je stekla značajno iskustvo u praksi zahvaljujući saradnji sa skoro svim stubovima srpskog zdravstvenog sistema. Ova saradnja je zasnovana na poštovanju i poverenju i danas se kotira veoma visoko na njenom ličnom planu.
Bavi se stalnim unapređenjem zdravstva i aktivni je član nekoliko poslovnih i zdravstvenih udruženja: INOVIA (Udruženje proizvođača inovativnih lekova) – član Upravnog odbora, SSCC (Švajcarsko-Srpska trgovinska komora) – potpredsednik, NALED (Nacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj) – jedan od osnivača Zdravstvene inicijative, FIC (Savet stranih investitora) – Odbor direktora…
Ponosna je supruga i majka dva sina.
Kao Menadžer regionalne prodaje, odgovoran je za proizvode i rešenja u domenu naizmenične struje, namenjene data centrima, komunikacionim mrežama, kao i komercijalnim i industrijskim mrežama.
Planiranje unapred, inovativne tehničke i profesionalne veštine čine ga sposobnim za uspešno identifikovanje izlazak u susret korisničkim potrebama.
Uvek je spreman da se proaktivno suoči sa izazovom i fokusira na napredovanje.
TTC među svojim klijentima ima najveće svetske IT kompanije i za potrebe njihovih timova, kao i za podršku njihovim partnerima širom sveta, organizuje razvojne seanse, koje se kreću od dvočasovnih readionica do dvogodišnje prodajne akademije.
Član je Upravnog odbora ICANN-a, USA korporacije koja je koordinator globalnog sistema Internet domena i IP adresa. Tokom karijere bio je suosnivač i direktor Jugodate i SezamaPro-a, član UO RNIDSA (2007-2009) i direktor RNIDS-a (2013-2017), član UO evropskog udruženja CENTR (2015-2019) i član Multistejkholderske savetničke grupe Foruma o upravljanju Internetom Ujedinjenih nacija (2018-2020).
Nakon studija elektrotehnike, informacione tehnologije postaju polje Dejanovog interesovanja. Specijalizovao se za IT infrastrukturu i oprobao na različitim pozicijama – operativnim i rukovodećim.
Učestvovao je u raznim projektima implementacije savremenih IT rešenja i imao važnu ulogu u uspostavljanju i standardizaciji poslovnih procesa.
Iskustvo je sticao u privatnom i državnom sektoru, a neposredno pre dolaska u NLB Banku, vodio je Odeljenje za IT infrastrukturu Delta Holdinga.
Radno iskustvo: najveći deo u trajanju od 18 godina u internacinalnoj kompaniji na pozicijama: Tehničke Podrške, Product Manager i Project Manger. Odgovoran za segment niskonaponske opreme, suvih transfomatora i šinskog razvoda za tržište Srbije, Crne Gore i Makedonije. Na poziciji Product Manger u ENEL PS-u zadužen za kompletan porfolio proizvoda i rešenja iz segmenta prodaje.
Einar je član upravnog odbora Unimaze-a od 2011. godine a kao direktor marketinga i prodaje u Unimaze-u je startovao početkom 2020. godine. Funkciju generalnog direktora Unimaze-a je preuzeo u januaru 2021. Od 2008. do 2019. godine je bio šef poslovnog razvoja u Islandskoj Pošti . Pored navedenih pozicija, bio je uključen u projekte od velikog značaja sa Ministarstvom finansija Islanda.
Svakodnevno Emil je tačna osoba koja ne gubi vreme na nevažne stvari i koja se fokusira na rešavanje problema koji su ispred njega. Voli ležernu radnu atmosferu i veoma ceni timski rad.
Trenutno se fokusira na Google Cloud Platformu, Infrastrukturu kao kod, Cloud Native rešenja, bezbednost i DevOps workflows.
Pored implementacije ERP rešenja, trenutno se sa svojim timom aktivno bavi razvojem proizvoda sa kojim planira da poremeti srpsko i regionalno tržište poslovnih aplikacija.
Studirao je na Fakultetu organizacionih nauka. Otac jednog malog dečaka i zaljubljenik u tenis.
Alat tako započinje svoj život, prerasta u proizvod i više od 15 godina se uspešno prodaje na svetskom tržištu. ActiveCollab oko sebe okuplja tim talentovanih ljudi koji nastavljaju da se bave problemom produktivnosti, organizacije timova i agencijskog rada na projektima.
Nakon 28 godina rada na direktorskim pozicijama, osnovao je sopstvenu konsultantsku kompaniju sa sedištem u Švajcarskoj.
Ivan smatra da pre nego što se umorimo od pokušavanja da izmenimo svet, mogli bismo da pokušamo da izmenimo sopstvene kompanije. Cilj mu je da kroz obuke i treninge obezbedi jednostavnu, bezbolnu i sveobuhvatnu tranziciju poslovanja i uvođenje korporacija u doba digitalne ekonomije.
Razvio je SAIL metodu, koja edukuje menadžere da kroz iskrenost (Sincerity), autentičnost (Authenticity), integritet (Integrity) i ljubav (Love) postanu energičniji, efikasniji i uticajniji, rečju - lideri.
SAIL metoda i kursevi Kokeza Consulting, rezultat su iskustva koje je stekao vođenjem kompanija i projektnih timova u više od 38 zemalja, u oblasti farmacije, medicinske tehnike, elektronike, softvera, nafte i gasa, biotehnologije i drugih inovativnih grana.
Oni, koji ga vole, kažu da se i dalje dobro drži i da mu nije teško da u tim godinama započinje novu karijeru i napravi prestižni TV talk show Šta sam tebi & ko sam sebi, sa preko 10 miliona pregleda na Youtube.
Pedagošku karijeru je završio kao profesor na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, koji nije mogao da upiše jer je propao na prijemtnom ispitu, pre skoro pola veka.
Veruje da dobar život dolazi iz dobre duše i u pobedu Erosa nad Tanatosom. Toplo preporučuje svoju knjigu koja je doživela četiri izdanja u Srbiji – Kakodalogija.
I duboko je siguran da je cilj samo način da se doživi put.
I želi vam svima srećan put.
Oblasti njenog naučnog interesovanja su distribuirani sistemi i problemi konzistencije podataka, kao i svi aspekti analize performansi i modeliranja složenih sistema i mreža. Autor je većeg broja radova objavljenih u renomiranim međunarodnim časopisima, a poseban impakt ostvario je njen rad o distribuiranim deljenim memorijama objavljen u časopisu IEEE Parallel and Distributed Technology. Koautor je knjige "Distributed Shared Memory: Concepts and Systems" (IEEE CS Press, 1997), po kojoj je održala više tutorijala na međunarodnim naučnim konferencijama, uključujući prestižni International Symposium on Computer Architecture (ISCA).
Član je stručnih ili programskih odbora više konferencija iz oblasti informatike: YUINFO, Telfor, Infotech, i predsednik stručnog odbora INFOFEST-a. Potpredsednik je uređivačkog odbora časopisa ComSIS, jedinog naučnog časopisa iz oblasti računarstva koji izlazi u Srbiji, a indeksiran je na SCI-E listi.
Aktivno je učestvovala u procesu akreditacije visokoškolskih ustanova i razvila set alata korišćenih za procenu opterećenja nastavnika koji je primenjivan na brojnim fakultetima u Srbiji. Bavila se razvojem softverskih alata za primenu u visokoškolskoj nastavi, posebno u oblasti testiranja. Bila je savetnik dekana Elektrotehničkog fakulteta za pitanja kvaliteta i akreditacije. Recenzent je Nacionalnog akreditacionog tela (NAT).
Kao prodekan za nastavu (2004-2009) i v.d. dekana Elektrotehničkog fakulteta aktivno je učestvovala u reformi kurikuluma ove ustanove i osnivanju Odseka za softversko inženjerstvo. Od 2015. do 2018 bila je član HERE tima eksperata za reformu visokog obrazovanja Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. Član je stručne komisije Fonda za mlade talente "Dositeja" Republike Srbije.
U periodu 2018-2021. bila je predsednik Veća grupacija tehničko-tehnoloških nauka i član Senata Univerziteta u Beogradu. Predsednik je Upravnog odbora Univerzitetske biblioteke "Svetozar Marković", a od 2022. godine je član Saveta Univerziteta u Beogradu.
Kao v.d. predsednika Alumni organizacije ETF-a radila je na povezivanju fakulteta s bivšim studentima koji žive i uspešno rade u svetu. Pripremila je više jubilarnih publikacija Elektrotehničkog fakulteta i organizovala snimanje tri filma o fakultetu.
Dobitnik je Zlatne medalje Tesla-Pupin za izuzetne rezultate u društvenom, naučno-istraživačkom i pedagoškom radu.
Luka ima iskustvo u definisanju i unapređenju ITSM procesa i IT kontrola, strateškom IT upravljanju i upravljanju IT rizicima.
Luka je autor brojnih naučnih radova, koji su objavljeni na međunarodnim konferencijama, i stručnih članaka iz oblasti IT poslovanja i zaštite podataka.
Ljubica veruje da je Cyber Security izuzetno važan aspekt svakodnevnog života i poslovanja i svi zajedno moramo da radimo na povećanju svesti da su cyber pretnje svuda oko nas, kako na Internetu, tako i na uređajima i da je bolje sprečiti pretnje odgovarjućim security alatima, nego „lečiti“ posledice, jer je to uvek skuplje, najčešće dugotrajno i ima negativan uticaj na svakodnevno funkcionisanje.
Na fakultetu je radila kao asistent dok je završavala master studije. U prethodnih 18 godina aktivno je učestvovala u više od 10 large-scale projekata isporuke i implementacije IT sistema u USA, Evropi i na Bliskom Istoku. Ima radno iskustvo na rukovodećim pozicijama kao što su IT menadžer, Head of IT, Lead Scrum Master, Project Delivery Manager sa prethodnim iskustvom programera i konsultanta.
Kao veliki entuzijasta u istraživanju i učenju o različitim načinima organizovanja u IT industriji, trenutno praktikuje agilno i pokušava da otkrije najbolje načine primene u različitim projektnim okruženjima.
Samostalno ili u saradnji sa fantastičnim ljudima osnivač sam i pokretač:
• jedne od najvećih zajednica programera kod nas, PHP Srbija (2013)
• prvog bloga na temu Agilnosti u kompanijama, Agilizing (2015)
• vodeće agencije za Agile implementaciju, Growit (2017)
• eCommerce zajednice u Srbiji, ECS (2018)
• biciklističke Gravel zajednice, Upside Down (2019)
Poslednjih desetak godina nosim nekoliko različitih šešira. Neki me prepoznaju kao pionira različitih uspešnih IT zajednica. Drugi, kao eksperta u postavljanju novih poslovnih procesa, pre svega, u domenu agilne metodologije. Treći me vide kao organizatora najvećih programerskih konferencija na ovim prostorima, dok me četvrti identifikiju kao strastvenog biciklistu koji juri neutabanim stazama naših prelepih planina.
Jedna zajednička stvar za sve šešire je što se uvek trudim da koji god da nosim, završavam stvari koje započnem. Ne uspevam, naravno, svaki put i možda ne bude uvek najbolje moguće odrađeno, ali jedno je sigurno. Daću 101% sebe i pokušati da u datom trenutku završim započeto najbolje što umem.
Čvrsto verujem u humani pristup u radu. Smatram da je prošlo vreme “šefovanja” i “naređivanja” i da je došlo vreme harizmatičnih lidera i pre svega inspirisanja ljudi i timova kako bi svi postigli pun potencijal, ranije nego u vreme mikromenadžmenta. Sa panelistima deliću isključivo svoja lična razmišljanja na različite teme, ali uglavnom će se svoditi na biznis i sport kao dve naizgled potpuno suprotne, a opet vrlo slične krajnosti.
Svoje dvadesetogodišnje međunarodno radno iskustvo u privredi je sticala u oblasti strategije, razvoja proizvoda, inovacija, tradicionalnog I digitalnog marketinga, prodaje, korisničkog iskustva i business developmenta.
Usavršavala se na liderskim pozicijama u multinacionalnim kompanijama iz oblasti FMCG (L’OREAL Italia), Luxury goods (LVMH Italia), Telekomunikacija (Telekom Austrija i Deutsche Telekom) I ITa (Enetel Solutions) u kojima je pokrenula nove linije buisinessa i proizvoda, nova partnerstva, implementirala nove tipove organizacija i inspirisala preokrete strategija i promene bisiness modela koji su doprineli poboljšanju operativnog rezulatata kompanija za koje je radila.
Odrasla je u MIlanu gde je živela 24 godine gde je završila gimnaziju, fakultet I MBA, zatim radila 6 godina na marketing pozicijama u prestižnim multinacionalnim kompanijama kao što su L’Oreal I LVHM grupa sa sedištem u Milanu.
U Vipmobile je radila od samog startapa od Aprila 2007 do Juna 2015 na ključnim pozicijama za kompaniju. Od pokretanja businessa, vodila je projekte postavljanja prepaid usluge, zatim je vodila celokupnog postpaid businessa kao product owner.
Od 2014 je kao direktor razvoja vodila sektor za razvoj rezidencijalnih I B2B proizvoda rešenja I kasnije objedinjeni kao I nabavku mobilnih uredjaja.
U Crnogorskom Telekomu je od 2015-2018 kao CMO za B2C vodila je komericijalni sektor za fizička lica. Pored strategije I razvoja portfolia proizvoda i marketinških komunikacija, bila je odgovorna I za digitalno poslovanje (e commerce, omnichannel, aplikacije za upravljanje korisničkim isustvom), nabavku uredjaja planiranje B2C prodaje.
U kasnijoj fazi korporativne karijere je imala fokus na podizanje svesti o neophodnosti digitalne I organizacione transformacije tradicionalne industrije, primenu inovativnih strategija i inovacija, odnosno rekvalifikaciju pojedinca u cilju poboljšanja rezultata organizacije.
Autor business knjiga u izdanju Slovo Pres Beograd: „Kako uspeti u korporaciji i ostati normalan” i „Da li je budućnost nameštena utakmica?”
Adviosor @ Impact Hub Beograd i vrlo cenjeni mentor startupova u srpskom ekosistemu.
Osnivač formata 5G talks zajedno sa ICT Hub.
Trenutno radi u kompaniji Enetel Solutions kao business development manager I product manager za proizvodni portfolio kompanije fokusiran na e commerce I omnichannel rešenja.
4 godine iskustva u prodaji i marketingu u IT kompaniji Braineering IT Solutions. Rad na pretprodajnim i prodajnim aktivnostima za dizajn arhitekture, implementaciju i održavanje IT infrastruktura najpoznatijih svetskih proizvođača.
Od 2005. godine radi u oblasti obrade dokumenata i automatizacije poslovnih procesa preduzeća.
Pod rukovodstvom Olega, stvorena je univerzalna i produktivna ECM/BPM platforma Arigamix, na čijem su osnovu izgrađena brojna rešenja za automatizaciju upravljanja dokumentima za različite kompanije.
Oleg lično nadgleda niz velikih i strateški važnih projekata za implementaciju ECM/BPM rešenja, i jedan je od vodećih stručnjaka u ovoj oblasti.
Kao deo najvišeg rukovodstva kompanije vodi tim od preko 70 stručnjaka odgovoran za strateški i operativni razvoj mreže, praćenje i unapređenje njenog kvaliteta, da bi uspešno odgovorila rastućim potrebama i očekivanjima korisnika.
Pjer je diplomirao i magistrirao na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, a nakon toga je završio i EMBA studije na Šefild univerzitetu. U svom višedecenijskom iskustvu u telekomunikacionom sektoru upravljao je radom planiranja mreže, tehnološke strategije i arhitekture, finansijskog planiranja i regulative u Tehnici. Razvijao je nove tehnologije od druge do četvrte generacije, usavršavao i predviđao buduće operativne modele koji su dolazili sa transformacijom tehnologije i tržišta, i tako dao ključan doprinos uspešnom poslovanju kompanije kroz prepoznatljivost kvaliteta njene mreže.
Van posla ga možete sresti na trail stazama obližnjih planina ili gradskih zelenih oaza.
Poslednjih dvadeset godina direktor Vesimpexa: dvojna ličnost menadžera koji se trudi da ostane inženjer, jer iznad svega uživa u realizaciji opipljivih, konkretnih projekata, gde sve ’fercera’ na zadovoljstvo učesnika i korisnika.
Uspešno se oprobao u oblasti industrijske automatizacije, mehatronike i robotike: prva ljubav kojoj i danas ne može da odoli.
Formirao Vesimpex tim za implementaciju IT infrastrukturnih rešenja, koji je uspešno realizovao brojne projekte u proteklih deset godina. Zahvaljujući poštovanju principa ’bez kompromisa’, i dalje su prijatelji sa mnogobrojnim zadovoljnim korisnicima.
Jedan je od prvih kreativnih ambasadora Srbije u okviru projekta “Srbija stvara”. Bio je dugogodišnji predsednik Mense Srbije i jedan je od najuspešnijih rešavača IQ X testa na svetu.
Sa doktorom Rankom Rajovićem je koautor inovativnog programa za obrazovne i vaspitne ustanove „NTC sistem učenja”, koji se primenjuje u više od petnaest zemalja Evrope. Gostuje kao predavač na fakultetima, u školama i drugim obrazovnim ustanovama u zemlji i inostranstvu, kao i na poslovnim forumima i kongresima.
Uroš Petrović je književnik čija dela pomeraju granice u savremenoj literaturi za decu i mlade. Autor je osamnaest knjiga i dobitnik većeg broja najprestižnijih nagrada za književnost za mlade, između ostalih – tri puta nagrada "Neven", tri puta nagrada "Dositejevo pero", dva puta nagrada Zmajevih dečjih igara "Rade Obrenović" za roman godine, Zlatna značka Kulturno-prosvetne zajednice Srbije za doprinos kulturi, nagrada "Plavi čuperak" za knjigu godine, Nagrada Zmajevih dečjih igara za doprinos savremenom izrazu u literaturi za decu, i druge. Počev od zbirki priča – mozgalica i romana u zagonetkama do fantastičnih pripovesti, dela ovog autora jesu originalne pustolovine koje nagrađuju čitaoce. Razmrdavanje vijuga, susret sa čudesnim, neobičnim ali i zastrašujućim, raskošna mašta i osobeni humor u njegovim knjigama, učinili su njegova dela omiljenim štivom i za odrasle.
Knjige su mu do sada objavljene i u Italiji, Mađarskoj, Grčkoj, Sloveniji, Rumuniji, Severnoj Makedoniji i Češkoj, kao i na engleskom jeziku.
Po Petrovićevom nagrađenom romanu "Peti leptir" snimljen je prvi 3D dugometražni igrani film u istoriji srpske kinematografije.
Autor je i tri stone društvene igre, i dvostruki je dobitnik priznanja “Dobra igračka” Prijatelja dece Srbije za najbolju igračku godine, za igre "Martina zagonetna kutija" i "Dum Dum Dum".
Podsticao naciju na razmišljanje i u zasebnoj rubrici unutar kultnog serijala "Fazoni i fore", kao i u kvizu "Lavirint" na Javnom servisu Radio televizije Srbije kao Tvorac lavirinta i najteža prepreka za takmičare.
Petrović je dobitnik i većeg broja prestižnih nagrada za fotografije (od kojih dva puta nagrada magazina Nešnal Džiografik), koje objavljuje u čitavom svetu.
Od 2009. do 2013. godine obavljao je funkciju izvršnog direktora za razvoj zdravstvenog osiguranja u Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje Republike Srbije. Bio je angažovan na projektima podrške reformi obaveznog zdravstvenog osiguranja, kao i na vođenju projekta razvoja integrisanog zdravstvenog informacionog sistema. Bio je član Nacionalnog stručnog odbora za informacione tehnologije u zdravstvu i Nacionalnog stručnog odbora za izradu nacrta novog Zakona o zdravstvenoj dokumentaciji i evidencijama u oblasti zdravstva Ministarstva zdravlja Republike Srbije.
Rukovodio je projektima razvoja softvera za kompanije iz Srbije, Kanade, Švedske, Finske i Engleske.
Rođen je 29. maja 1974. godine u Beogradu. Završio je Matematičku gimnaziju u Beogradu. Diplomirao je na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je i magistrirao elektrotehniku. Na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu je magistrirao i menadžment u sistemu zdravstvene zaštite.
Govori engleski i francuski jezik. Oženjen je i ima dvoje dece.
Pre nego što se pridružio RNIDS-u, Žarko je više od dve decenije radio na razvojnim, konsultantskim i naučnim projektima širom sveta. Poseduje značajno iskustvo u planiranju, implementaciji i proceni IT sistema i infrastrukture, pomažući velikim preduzećima i vladinim institucijama da izgrade stabilne i bezbedne sisteme i da najbolje iskoriste nove tehnologije za realizaciju poslovnih potreba i poboljšanje efikasnosti.
Pored operativnih aktivnosti, Žarko je aktivan i u međunarodnim radnim grupama, posebno u okviru ICANN i CENTR zajednica, i član je ICANN SSR2 tima (the Second Security, Stability and Resilience Review Team).
Zajedno sa kolegama i saradnicima osmislila je koncept konferencije BIZIT, poslovnog skupa koji predstavlja rešenja, nudi alternative i prati trendove u ICT industriji.
Privatno, voli Pariz, Zdravka Čolića i Banovo Brdo.
U poslednje vreme, rado je viđen govornik na medijskim i marketinškim konferencijama širom sveta. Prvi je svetski priznat stručnjak za radio iz Srbije.