Redovni profesor na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu

Prof. dr Dragan Đuričin

Dragan Đuričin je redovni član Svetske akademije umetnosti i nauke, kao i član Savetodavnog komiteta UNSCO. Profesor je strategijskog menadžmenta, upravljanja projektima, upravljanja rizicima preduzeća i ekonomike strategije. Glavni je urednik časopisa Ekonomika preduzeća – SAE Journal of Business Economics and Management. Predsednik je Udruženja korporativnih direktora Srbije. Napisao je desetine knjiga iz oblasti strategijskog menadžmenta, upravljanja projektima, sistemske tranzicije, upravljanja rizicima i Industrije 4.0. Bio je gostujući profesor na Univerzitetu u Veneciji, kao i član Fulbrajt fondacije. Bio je član organa korporativnog upravljanja u desetinama multinacionalnih i uglednih srpskih korporacija, uključujući Tarkett, Molson Coors, Danube Foods Group, Addiko Bank. Radio je u Deloitte-u 24 godine, zauzimajući najviše pozicije, uključujući predsednika Deloitte Pannon Adria i predsednika Deloitte Srbija. Bio je predsednik Nadzornog odbora Instituta za kardiovaskularne bolesti Dedinje. Trenutno je član organa korporativnog upravljanja Metalca, Messer Tehnogasa i NLB Komercijalne banke. Bio je osnivač i izvršni predsednik Kopaonik biznis foruma. Petnaest godina bio je predsednik Saveza ekonomista Srbije. Bio je član Privrednog saveta Vlade Republike Srbije. Bio je angažovan na pripremi nekoliko tranzicionih zakona, posebno zakona o privatizaciji, kao i programa fiskalne konsolidacije poznatog kao „Avramovićev program“. Njegova stalna preokupacija je ekonomika tranzicije. Njegovi trenutni interesi uključuju promenu paradigme u ekonomiji i uticaj Industrije 4.0 na finansiranje „neto-nula” tranzicije, kao i cirkularne i regenerativne ekonomije.
Regionalni direktor Centra za razvoj porodičnih kompanija

Boris Vukić

Na Adizes Institute USA je krajem 1995. sertifikovan za vođenje organizacionih promena. Autor je knjige „Osnivači, naslednici, menadžeri“ koja je nastala kao rezultat desetogodišnjeg rada sa kompanijama koje prelaze put promene vođenja i upravljanja sa prve na drugu generaciju. Pokretač Kluba 2040 koji čini više od 120 članova sa prostora bivše Jugoslavije. Autor jedinstvene metodologije bazirane na konceptu četiri pripreme: naslednika, osnivača, kompanija i porodica na kojoj se bazira savetodavni rad.
Naučni saradnik, Istraživačko-razvojni institut za veštačku inteligenciju Srbije

Prof. dr Dejan Mirčetić

Dejan Mirčetić je doktorirao na Univerzitetu u Novom Sadu u oblasti predviđanja vremenskih serija i analitike lanca snabdevanja. Objavio je više od 40 naučnih radova, a njegovi radovi uglavnom su posvećeni rešavanju realnih poslovnih i privrednih problema. Poseduje višegodišnje iskustvo u saradnji sa privredom, gde je kao analitičar lanca snabdevanja vodio timove za dizajniranje AI rešenja u cilju optimizacije lanaca snabdevanja. Trenutno je angažovan i kao konsultant za mašinsko učenje na humanitarnom projektu USAID-a. U saradnji sa kompanijom Macro-Eyes, bavi se razvojem AI rešenja za unapređenje zdravstvenog sistema Obale Slonovače, sa velikom nadom i željom da će kreirano rešenje unaprediti svakodnevni život ljudi u Africi koji žive u teškim životnim okolnostima.

Kao naučni saradnik u Institutu za veštačku inteligenciju Srbije, dr Mirčetić je zadužen za projektovanje i izradu poslovnih i privrednih AI rešenja. Trenutno je angažovan kao šef ISIOP projekta, dela AIPlan4EU platforme u sklopu Horizon 2020 istraživačkog i inovacionog programa. Zadatak projekta je dizajniranje novog rešenja baziranog na veštačkoj inteligenciji u cilju optimizacije poslovnih procesa kompanije “Agromarket”, domaćeg lidera u proizvodnji i distribuciji poljoprivrednih proizvoda u Jugoistočnoj Evropi.

Radom na nekoliko Horizon Europe projekata, dr Mirčetić se bavi primenom veštačke inteligencije u različitim sektorima. Na projektu SMART FOOD bavi se optimizacijom proizvodnje i distribucije za najvećeg italijanskog proizvođača pršute, gde radi na stvaranju potpuno autonomne platforme bazirane na modelima veštačke inteligencije. Kao deo inovativnog projekta IoWA - Internet of Wine and Art dr Mirčetić u saradnji sa italijanskom vinarijom pionirski implementira digitalne tehnologije u industriju vina.
Zahvaljujući svojim istraživanjima dr Mirčetić daje izuzetan doprinos primeni veštačke inteligencije u oblastima zdravstva i prehrambene industrije istražujući inovativne načine optimizacije procesa i unapređenja efikasnosti.

Advokat

Dragan Milić

Advokat Dragan Milić je specijalizovan za pravne oblasti poput prava intelektualne svojine, IT/IKT i prava interneta, zaštitu podataka o ličnosti, ali i druga polja prava koja se preklapaju ili naslanjaju na napred pomenute teme. Iza sebe ima skoro 20 godina pravničke prakse, što ga čini pionirom u ovim oblastima prava kod nas i u regionu. Održao je stotine seminara, obuka i radionica, bio je govornik na desetinama konferencija u zemlji i inostranstvu. Napisao je i veliki broj tekstova, članaka, priručnika i brošura vezano za praksu kojom se bavi, a autor je i jedne monografije nacionalnog značaja na temu Prava likovnih umetnosti, izdate od strane Službenog glasnika. Osnivač je advokatske kancelarije MILIĆ Legal <office&hub>, koja pruža usluge velikom broju pravnih lica čije poslovanje je uglavnom povezano sa IT industrijom i internetom. Od 2011. godine nalazi se na spisku arbitara Komisije za rešavanje sporova povodom registracije nacionalnih internet domena, pri Privrednoj komori Srbije, gde kao predsednik ili član arbitražnog veća učestvuje u donošenju odluka po zahtevima za preuzimanje odnosno prestanak registracije .RS internet domena.
CEO, Agile Humans

Doc. dr Jasmina Nikolić

Jasmina Nikolic je univerzitetski profesor i generalni direktor kompanije Agile Humans.
Predaje na Univerzitetu u Beogradu i na Univerzitetu La Salle u Barseloni. Bavi se kulturnološkom antropologijom i agilnim organizacionim razvojem.
Pisac, predavač, kreativni strateg

Lazar Džamić

Jedan od najpoznatijih domaćih marketing konsultanata, bivši novinar, saradnik Gardijana i nekadašnji šef tima za brend strategiju u Guglovom kreativnom think-tanku The ZOO u Londonu. Bivši je direktor strateškog planiranja u nekoliko londonskih kreativnih agencija i jedan je od prvih digitalnih stratega u Britaniji. Predavač je na više poslovnih škola i univerziteta u Evropi i kod nas, uključujući i E/MBA programe u Business School Lausanne (BSL), Ekonomskom Fakultetu u Ljubljani, Rome Business School u Beogradu, Masteru za promotivnu komunikaciju na Goldsmithsu, Univerzitet u Londonu i na katedri za digitalni marketing Fakulteta za Medije i Komunikacije (FMK) u Beogradu. Takodje je i gostujući predavača iz marketinga na King’s College u Londonu. Već više godina drži marketing modul za Mini MBA program za PwC konsalting kompaniju u više zemalja Centralne i Istočne Evrope.
Investitor i pisac

Vladimir Đukanović

Vladimir Đukanović je vodio trejding za „Cirsio Capital LLC”, hedž-fond sa 250 dolara pod menadžmentom. Pre toga je vodio trejding za „John Levin & Co. Europe”, fond baziran u Njujorku s više od jedanaest milijardi dolara pod upravljanjem. Počeo je karijeru kao analitičar u „J. P. Morgan Asset Managementu”. Tu je proveo skoro deceniju i došao do pozicije glavnog trejdera za ekviti derivate i potfolio trejding. Danas je aktivan kao privatni investitor. Savetuje renomirane firme čiji je cilj da rapidno prošire svoje poslovanje i pristupe globalnim investitorima. Njegova knjiga Blistanje doživela je treće izdanje. Knjiga Tajne Investiranja i prateći kurs su u prodaji sajtu www.vladimirdjukanovic.com

Iskoristite popuste!

*Za učesnike sa plaćenom kotizacijom na nekoj od ranijih konferencija BIZIT specijalni popust 10%
*Za učestvovanje dva učesnika iz iste kompanije popust 10%
*3+1 gratis – za 3 plaćene kotizacije 4 gratis